נטע גמפל מטפלת באמצעות כלבים

בואו נעשה היכרות! שמי נטע, אני בת 34, אמא לשני ילדים נהדרים ומטפלת באמצעות כלבים.

בשנת 2018 סיימתי בהצטיינות את לימודיי במכללת ברושים, המסונפת לאוניברסיטת תל אביב, עם תעודת מטפלת באמצעות כלבים ומאלפת כלבים.

לפני כן, בשנת 2014, סיימתי קורס הנחיית קבוצות.

אז למה בחרתי בתחום הזה? אני מאוד אוהבת ילדים וכלבים, וטיפול באמצעות כלבים זו דרך מצוינת וגם מועילה לשלב אותם יחד! טיפול באמצעות כלבים היא אחת השיטות היעילות ביותר לאנשים מכל הגילאים.

הטיפול מאפשר לילד לפתח מחויבות כלפי יצור אחר, להתפטר המתוקפנות, לתקן התנהגות ולפתח כישורי תקשורת.

אני מלמדת את המטופלים שלי על יסודות אילוף כלבים. עם הזמן, בעזרת מתן פקודות לכלב, הילדים לומדים לשלוט במעשים שלהם. במהלך הטיפול חשוב מאוד שהאדם ירגיש תמיכה, מה שלא תמיד אפשרי בשיעורים קבוצתיים, לכן בעבודה פרטנית עם הכלב הרבה פעמים אפשר להגיע לתוצאות תוך זמן קצר יותר.

לאחר שקיבלתי את התעודה,  התחלתי לעבוד עם פנימיות ובתי ספר לחינוך מיוחד (נוער בסיכון, ילדים עם מוגבלויות), וגם להעביר שיעורים פרטיים. כמו כן, יש לי סטודיו לטיפול באמצעות כלבים, הממוקמת בפתח תקווה.

במסגרת פעילותי עבדתי עם כלבים שונים. מאוד מרגש אותי לאלף את הכלב כך שבסופו של דבר הוא יהפוך לשותף ועוזר אמיתי בתהליך השגת המטרות, כאשר הסיפוק הכי גדול שלי הוא התוצאות שאנו מגיעים אליהן. את ההישגים רואים הכי טוב אצל ילדים עם עיכוב התפתחותי. כל הישג, אפילו הקטן ביותר, עושה אותי מאושרת. העיניים הנוצצות של הילדים, הרגשות החיובים מספקות לי השראה להמשיך את מה שאני עושה. המטופלים שלי מחזירים כפליים את האנרגיה שאני משקיעה בהכשרת כלבים.

על מנת להשיג את התוצאה הרצויה, אני מתכננת בקפידה כל שיעור. פיתחתי שיטה ייחודית משלי שהוכיחה את עצמה כיעילה ומביאה תוצאות מצוינות. בשיעורים שלי, ההחלמה מגיעה דרך שמחה, משחק, צחוק, ורגשות חיוביים!