אילוף כלבים בפתח תקווה

כל כלב זקוק לא רק לאוכל, טיולים וליטופים אלא גם באילוף. בין אם תחליטו לקחת את הכלב שלכם למאלף מקצועי או לאלף אותו בעצמכם, עליכם ללמוד מה מותר ומה אסור לעשות עם הכלב.

כללים בסיסיים לאילוף כלבים

לאילוף מוצלח כדאי לדעת מספר כללים בסיסיים:

 • תמיד ובכל מקום

תהליך האילוף לא מתחיל ולא מסתיים במגרש משחקים או ברחוב. זוהי עבודה מתמדת של הבעלים. אתם מתקשרים עם הכלב במצבים שונים, ובכל פעם זו הזדמנות מצוינת ללמד אותו משהו חדש.

 • תתחילו מדברים פשוטים

"שב", "רגלי", "אלי", "שכב", "אסור" — אלה חמש הפקודות הבסיסיות שכל כלב חייב לדעת לבצע. ברגע שהוא מבצע אותם, אתם יכולים להמשיך לדברים מורכבים יותר.

 • תהיו סבלניים

לא כל גזעי הכלבים ניתנים לאילוף בקלות. ישנם גזעים שכלל אסור לאלף אותם: למשל, צ'או צ'או, מכיוון שאחת התכונות העקיריות שלו היא עצמאות. כלבים אלה מקבלים החלטות על סמך תפיסת העולם שלהם. לפני שתתחילו את תהליך האילוף, שימו לב לתכונות של הגזע. זה יקל עליכם ועל הכלב וגם יחסוך זמן.

לפרטים נוספים על טיפול באמצעות כלבים לחצו כאן

 • מי אשם

אם תהליך האילוף לא הולך כמתוכנן והכלב אינו מבצע פקודות בצורה נכונה, האשם הוא תמיד מי שנותן את אותן פקודות. זכרו כי כל פקודה שעשויה להיות לא מובנת, תובן לא נכון. אמירה צבאית זו נכונה גם עבור כלבים.

 • ביצוע מדויק

אם אתם רוצים שהכלב שלכם יבצע פקודה בדרך אחת ולא אחרת, עליכם ישר להציב בפניו (וגם בפניכם) את המטרה הזאת. אם תאפשרו ביצוע לא מדויק בתקווה שעם הזמן תוכלו לתקן את זה, אז אתם פשוט תגזלו הרבה זמן מעצמכם וגם מהכלב שלכם. מלכתחילה תלמדו את הכלב שלכם לבצע פקודות בדרך הנכונה כי אחר כך יהיה הרבה יותר קשה לתקן את הביצוע. .

 • תעבדו על פי שלבים

אם נתתם פקודה לכלב, חכו עד שהוא יבצע אותה. אל תתנו לו פקודה אחרת כי זה יבלבל אותו.

 • רק אמת

בעלי חיים אינם סוליח רמאות. אם פעם תאבדו את האמון של הכלב, יהיה מאוד קשה להחזיר אותו וגם לא בהכרח שתצליחו. לכן, מלכתחילה תבנו מערכת יחסים שמבוססת על אמון. ללא אמון אין כבוד, ובלי כבוד לא תהיה ציות.

 • מי יותר חזק

ניסיונות ללמד את הכלב על ידי הפעלת כוח פיזי לא יוביל לשום דבר. אף אם תצליחו להשיג רמת ציות מסוימת, הכלב ימצא דרך לנקום בכם. ותאמינו שהוא יעשה את זה ברגע הכי לא צפוי. כלב הוא חבר. זכרו זאת בכל פעם שאתם רוצים להעניש אותו.

לאחר תלמדו עקרונות בסיסים אלה, תוכלו לעשות מהכלב חבר טוב ונאמן.

אילוף כלבים בפתח תקווה טלפון

 אביזרים לאילוף כלבים

אילוף כלבים דורש ידע, בין היתר בכל מה שקשור לאביזרי אילוף. בכתבה זו נציג אמצעי אילוף עיקריים על מנת שתוכלו למצוא את הדברים המתאימים ביותר עבור הכלב שלכם.

 • רצועת אימון ארוכה

כלי זה מאפשר לתת לכלב חופש מסוים מבלי לחשוש שהוא ילך לאיבוד אם ירצה פתאום לרדוף אחרי חתול. רצועות מיוצרות מעור או מחומר סינטטי ואורכן נעות בין 5 ל-25 מטר, תלוי כמה חופש אתם רוצים לתת לכלב.

מומלץ שהאדם גם "יעבוד" במהלך ההליכה. כלומר, כאשר הכלב מתרחק הרצועה משתחררת וכאשר הוא חוזר הרצועה נאספת או נעצרת. עדיף שהרצועה תהיה שקועה אך לא תגע ברצפה.

לפרטים נוספים על טיפול באמצעות כלבים לחצו כאן

 • קליקר

קליקר הוא קופסת פלסטיק קטנה עם לשונית מתכת. אתם יכולים להשתמש בו כדי ללמד את הכלב לבצע פקודות שונות, למשל פקודה "תן יד".

 • חטיפים

אוכל משמש כתמריץ ראשוני מכיוון שמזון הוא דבר חיוני לכל יצור חי. כלב לא יכול להתקיים ללא מזון, לכן הוא יעשה הכל כדי להשיג אותו. אבל הוא צריך "לעבוד" בשביל לקבל את החתיכה הנחשקת. לכן, צריך לא רק לתגמל את הכלב עבור התנהגות רצויה אלא עליו להרוויח את כל המזון שלו.

 • כדורים וצעצועים אחרים

ישנם צעצועים ואביזרים שונים כדי להעסיק את הכלב שלכם. למשל, "תפוס ותביא" הוא משחק המדמה את ציד הטרף, האינסטינקט הטמון בדמו של כמעט כל כלב.

בדרך כלל לצורך משחקים עם הכלב משתמשים בכדור. חשוב שהכדור יהיה מספיק גדול כדי שהכלב לא יבלע אותו.

בנוסף לכלים שצויינו כאן, יש גם אביזרים אחרים. עם זאת, כדי לא לפגוע בכלב מבחינה נפשית וליצור יחסי אמון בינו לבין בעלים, אנו ממליצים לבחור את האביזרים אלה.

במרכז שלנו תוכלו לקבל עזרה ופתרון לבעיות הכי מורכבות הקשורות לאילוף כלבים. מדריך מנוסה יתן לכם מענה ויסייע לבחור את השיטות והאביזרים הטובים ביותר לאילוף הכלב שלכם.

לפרטים נוספים אנא צרו קשר בטלפון: 0547455109

  מתעניינים בטיפול באמצעות כלבים

  אשמח למסור כל מידע ולענות על כל השאלות